Zkoušky

ZZO, ZOP, ZM, ZVV1, BH, IPO-VO, UPr1, IPO1, IPO2, IPO3

a stále pracujeme na dalších...

Zkouška IPO3

(90,76,85) Vzhledem k tomu, že mistrovství republiky dobrmanů v Kroměříži bylo zrušeno, a my jsme chtěly naši celoroční práci zúročit, tak jsme se na rychlo přihlásily ke zkoušce IPO3. Zkoušku jsme opět skládaly v ZKO Červený Kostelec 21.10.2015. Stopu nám stejně jako u IPO2 kladl Antonín Jun, ktrý nás trénuje. Tentokrál byla stopa položena naopak oproti IPO2, tudíž z kopece a na krátké trávě. Předměty byly označeny všechny přesně, ale bohužel vyšší tempo zapříčinilo nepřesnosti na lomech. Vsloužil si 90 bidů. Poslušnost se nám tentokrát vůbec nepovedla. Na odložení v sedě si lehnul, bohužel jsem oba aporty přes překážky hodila tak, že dopadly těsně za překážku ( skočku ještě zvládl, ale ačko obešel) a po vyběhnutí na vysílačku se vrátil zpět, díky mé neznalosti jsem ho podruhé už nevyslala. Získal 76 bodů. Obranu měl poměrně slušnou. Plné zákusy, přesný revír, byly nám vytknuty chyby v přechodech a méně razantní vyštěkání a nástup na kontrolák -85 bodů. Tímto jsme tedy splnily bodový limit pro výběrové závody. Bohužel po zkoušce jsme zjistily, že MRDB se nakonec konat bude a nemáme moc času na vypylování chyb a drobných korekcí, tak nám držte palce, ať se i přes krátký časový odstup mezi zkouškou a závodem zadaří.

Zkouška IPO2

Dne 24.5.2015 jsme v ZKO Červený Kostelec složily zkoušku IPO2. Rozhodčí Iveta Skalická. Na stopu byl vybrán pro nás naprosto vyhovující terén. Tráva byla vyšší a stopa šla do lehce prudkého kopce, tím pádem se Sorbon už po cestě na stopu trochu unavil a stopu odešel ve vyhovujícím klidném tempu. Odměnou za to nám bylo 99 bodů. Poslušnoust jsme nastupovaly trochu v nervech psovoda, ale Sorbon se stím perfektně popral. Drobné body nám byly odečteny za křivé předsednutí 98 bodů. Na obraně jsem udělala chyby hlavně já a to když po zadním doprovodu přišel povel ,,drž" který my omylem vyletěl a byl hodnocen jako pomoc psu. A pár malých nepřesností, obrana 93 bodů.

 

Zkouška IPO1

Zkoušku IPO1 jsme složily zároveň s Mistrovstvím republiky dobrmanů. Bohužel závody jsou hodnoceny přísněji než zkoušky, proto jsme v této zkoušce dosáhly pouze známky dobré a bodů stopa 88, poslušnost 86 a obrana 86. Byly to vyrovnané výkony a měly jsme z nich obrovskou radost.

Více v kategorii Závody

Zkouška UPr1

Včera 2.11. se u nás na cvičáku konaly zkoušky dle MZŘ. Já jsem se rozhodla, že zkoušky IPO1 a ZTP budeme skládat až příští rok (aby byly krásné body), u nás bylo málo lidí na zkoušky a my máme všechno rozpracované, tak jsme zkusily jen UPr1, což je poslušnost IPO1. Poslušnost má Sorbon velmi pěknou, i když mezery tam jsou. Bohužel zrovna neměl den. Chůze nebyla celá tak krásně pozorná jak je u něj zvykem. Při aportu přes překážku si špatně vypočítal odskok a narazil do překážky. Přitom je zvyklý skákat 110cm v tréninku v pohodě. Chybovala jsem i já. Aporty přes překážky jsem opravovala několikrát. Na skokovku jsem se postavila moc blízko a proto mu pravděpodobně první skok nevyšel. Ale přesto, že se hodně praštil, skoku zpět se nevyhnul. Za to měl u rozhodčího i u mě velké +. Stejně jako IPO-VO nám posuzoval i UPr pan rozhodčí Jaromír Klapal. Vysloužily jsme si celkem známku Velmi dobrou a 91bodů.

Video z celé zkoušky v sekci videogalerie ......Více fofo na betty00.rajce.idnes.cz/Zkouska_UPr1/

 

Zkouška IPO-VO

Dnes 28.9. jsme skládaly první všestrannou zkoušku podle FCI IPO-VO. Už podruhé jsme zkoušky sládaly na cizím cvičáku. Počasí nám krásně přálo. Trény na stopy byly vybrány skvěle a v rose byly vidět jak by je někdo namaloval pravítkem. Figuranta nám Dělal Milan Rýgl. 

Stopu Sorbon začal skvěle, pozorně a přesně. Potom ucítil asi zvěř a na chvíli se zčichal vedle, ale hned pokračoval. Lom nebyl stoprocentně přesný, ale našel ho v okamžiku. Bohužel přesto, že předmět našel, neoznačil. A v této zkoušce je to za ztrátu 21bodů. Celkem ze stopy 71bodů. Takže s odřenýma ušima jsme prošly stopou. Poslušnost byla lepší. Řekla bych skoro excelentní. Ztratil jen 2body a oba za chybu psovoda. Poslušnost 98bodů. Obrana, razantní a sebevědomé vyštěkání, rychlé zadržení a přesné pouštění. Bohužel se moc nepovedl boční doprovod a pár nepřesností. 92bodů. Celkem známka dobrá 261bodů.

 

Zkouška ZOP

Dne 22.9.2013 jsme poprvé skládaly zkoušky dle Kynologické jednoty Brno. Skládaly jsme zkoušku Základní ovladatelnosti psa ZOP. Počasí nám krásně přálo a na našem cvičáku se nás sešlo jedenáct ke zkouškám. (Což mě mrzí, protože na IPO máme problémy sehnat dostatečný počet psovodů a na NZŘ a KJ Brno je narváno.) Jako rozhodčí k nám přijela paní Svobodová. Sorbon získal 100bodů ze 100 možných, takže známka výborná.

 

Zkouška ZVV1

Dnes jsme se na našem cvičáku zúčastnily zkoušek dle nzř. a skládaly jsme první všestrannou zkoušku ZVV1. Od rána vydatně pršelo a foukal silný vítr. Stopy se konaly na osení 20-25cm. Na stopu jsme nastupovaly za opravdu silného větru. Přesto Sorbon stopoval opravdu přesně. Bohužel mu to panička opět zkazila a pošlapala mu druhý lom, čímž zratil hodně bodů při hledání. Oba předměty zalehl okamžitě a získal 83bodů. Poslušnost byla skvělá, ale o body se připravil svou živostí. Po kladině doslova běžel, s aportem se rozeběhl a nedobrzdil a dalsí drobnosti. Chůzi jsme měly opravdu moc pěknou, vysloužil si identický počet bodů se stopami. A nakonec přišlo naše nejoblíbenější, obrany. Tam zazářil. O jeden bodík se připravil když nedobrzdil před vyštěkáním a téměř narazil do rozhodčího :D. A o druhý bod přišel při pomalé pouštěčce. Takže vykousal 98bodů. Jsem na něho opravdu hrdá.

Tímto jsme s nzř. skončily a pokračovat budem už jen v mzř.

 

Zkouška ZM

Stopa dopadla opravdu s odřenýma ušima 35 bodů, poslušnost 48 bodů a obrana 47 bodů.

 

Zkouška BH

Protože se chystáme dále cvičit hlavně podle mezinárodního zkušebního řádu, je nutností mít zkoušku BH, kterou jsme skládali za opravdu hrozných podmínek, které nám připravilo počasí. Nakonec jsme získaly 52 bodů.

Zkouška ZZO

Jako první Sorbonek skládal zkoušku ZZO se známkou výborná a 58mi body.