Závody

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY DOBRMANŮ IPO3

Dne 24.10.2015 jsme se zúčstnily mistrovství republiky dobrmanů. Do závodu nastoupilo deset závodníků. Poslušnost hodnotil pan rozhodčí Karel Nedvěd a stopu s obranami pan rozhodčí Jiří Čákora. Tentokrát už jsme na závodě nepřespávaly a dorazily jsme brzy ráno abychom se stihly seznámit s placem. Společně semnou přijely figurant Tomáš Urban, Aneta Prachatická, Gábina Macounová a Václav Stuchlík. Náš tenér stop Antonín Jun byl jedním z kladečů. Vylosovaly jsme si číslo 16 tím pádem záčátek odložení při poslušnosti. Poslušnost probíhala bez chybičky až do odložení v sedě, kede jsem dala povel moc potichu, takže ho Sorbon nezaregistroval a musela jsem vydat druhý. Pár bodů nás stály drobné nepřesnosti, jako křivé předsednutí a malé ohlédnutí na diváky. Od pana rozhodčího jsme získaly 93 bodů a tím pádem nejlepší poslušnost závodu. Jako druhý oddíl byla stanovena stopa. Stopa byla na nízkém osení, spíše hlína. Kladl nám jí pan Holec. Bohužel jsme celý rok trénovaly na trávě a pouze poslední tři týdny před závodem jsme začaly stopovat hlínu a moc se nám nedařilo. Došly jsme na nášlap, Sorbon perfektně načichal nášlap, vyšel přesně na 10m a bohužel se otočil a vrátil se ke mě. Ani po třech povelech se znovu na stopu nerozešel. Dostaly jsme 1 bod. Byla to pro nás zkušenost a víme na čem pracovat. Obrany figuroval pan Tomáš Louda a pan Milan Řimek. Plenty přesto že byly mezi stromama, tak oběhl bez jediného zaváhání. Zákusy měl razantní a plné. Bohužel další zákusy byly hodnoceny jako lehce nezvozní a ztratil na nich drobné body. Další body ztratil na zadním doprovodu, kdy mě předcházel a následně na druhém bočním doprovodu, kde byl neukázněný. Celkem za obrany 82 bodů. Součet bodů nám stačil na 8.místo. Závod byl pro nás obrovskou zkušeností a s výkony na Poslušnosti a obranách jsme byly spokojeni. Moc děkuji mým trenérům za přípravu a trpělivost s námi.

 

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY DOBRMANŮ IPO1 OPEN CUP

Po dlouhé přípravě a tréninku jsme se 4.10.2014 konečně vydaly na MR dobrmanů v kategorii IPO1. MR se konalo ve Volenicích u Příbrami v areálu Ajax. Areál je moc pěkný a to včetně ubytování. S Tomášem Urbanem a Anetou Prachatickou jsme dorazily už den předem, abysme si ještě vklidu vyzkoušely plac a ubytovaly se. Byly jsme tam první. Většina závodníků dorazilo až druhý den časně ráno, kdy probíhal veřejný trénink. 

Ráno nejdříve proběhla prezentace, potom nástup a byl nám sdělen plán akce. Vylosovaly jsme si číslo 4. Závodníci IPO3 odjeli na stopy a na place začaly naše poslušnosti. Sorbon mě moc překvapil. Po celou dobu poslušnosti byl naprosto soustředěný a nenechal se ničím rozhodit. Nepovedly se nám aporty a dostaly jsme od paní rozhodčí Angelové krásných 86bodů. Po poslušnostech byla krátká pauza a na place začaly obrany IPO1. Sorbon byl jak utržený ze řetězu. Myslela jsem, že ho ani nedovedu na výchozí bod. Bohužel se mu díky jeho roztržitosti nepovedl plný zákus po přepadu, ale nakonec pověstný přepad Jirky Macha ustál. Pár chybiček tam bylo a vybojoval opět 86bodů. Po obranách se vrátili závodníci IPO3 a byla pauza na oběd. Poté na place probíhaly poslušnosti IPO3 a hned následovaly i jejich obrany. My jsme odjely na stopu. Na našlapání stopy jme měly dostatek času a stopy jsme vklidu našlapaly. Bohužel jsme na prvním lomu uďála zásadní chybu a psa po lomu nechtěně strhla zpět. Od paní rozhodčí Mikulecké jsme dostaly 88bodů. Součtem 260bodů a úžasné druhé místo. Měly jsme ohromnou radost a zároveň jsme byly oba úpně vyčerpaný a unavený. Za podporu přímo při závodě moc děkujeme Anetě a Tomášovi. Za přípravu děkujeme- ve stopách Tonda Jun, v poslušnosti Gábina Macounová a obranách Tomáš Urban ;-)


 

Více foto na betty00.rajce.idnes.cz/Mistrovstvi_dobrmanu_2014/

Meziklubový závod Lomnice nad Popelkou

Náš cvičák ZKO Chlumec nad Cidlinou se rozhodl dne 1.6. zúčastnit meziklubového závodu. Z každého klubu Byli vybráni 3 zástupci, kteří reprezentovali klub a to jeden ve stopách, jeden v poslušnosti a jeden v obranách dle ZVV1. Já se Sorbonem jsme byly vybráni do oddílu poslušnost. Počasí nám už od příjezdu nepřálo. Po celý den vydatně pršelo. Na trávě se držela voda a překážky značně klouzaly. Na stopu nastupovala Lenka Zacharievová s Axou Kajexou. Axa má už zkoušky IPO3 a proto náš tým hned přišel o 10 bodů. Bohužel nebyl označen ani jeden předmět a získaly 72bodů. Sorbon měl na poslušnosti problémy s překonáním překážek. Na metrovce se smekl v bahně a nechal zadní nohy za překážkou, hodně se praštil a zpět už se mu nechtělo. Ačko se smekalo a kladina taky. Bohužel jsme přišly o 21 bodů, takže 79bodů. Obranářem byla Lessy Tobani s Ivou Vodičkovou. Lessy má také vyšší zkoušku IPO2, takže -10bodů hned na začátku. Neoběhly revíry a první zákus se jí nepovedl, 72bodů. Náš tým skončil na krásném 4. místě.

  

O pohár starosty města Chlumec nad Cidlinou

Oba jsme se Sorbonem ušly ohomný kus cesty ve výcviku, a tak jsme dne 27.4. 2013 nastoupily poprvé do závodu v kategorii IPO1. Přálo nám nádherné počasí i přesto, že hlásili kroupy. Závod se konal na našem cvičáku v Chlumci nad Cidlinou. Sjelo se k nám spousta členů okolních cvičišť a panovala nádherná a přátelská atmosféra. Dostaly jsme číslo 42. Poslušnost Sorbonovy šla perfektně. Jen panička popletla kroky a uďála chybu v obou aportech přes překážky, což nás stálo body :( .Zkušenost pro příště :). Přesto Sorbon vybojoval krásné třetí místo. Jsem na něj moc pyšná.

Poslední závod tohoto roku Náchod

Poslední závod se odehrál v Náchodě při počasí do kterého, jak se říká bys ani psa nevyhnal. Chumelilo, pršelo, bylo bláto a navíc hrozná zima. Do Náchoda jsme přijely za deště a na cestě zpět už jsme se brodily sněhem. Ale nadšené kynology nic nezastaví. Psovodům teklo z nosů, psům při pozornosti sněžilo do očí a přesto to nikdo nevzdával. Sorbon vybojoval 7. místo.

O pohár firmy Atmos ZZO

Na pohár Atmos jsme musely do Žernova, kde nás přivítala hrozná zima. Bohužel moje nervozita byla tak velká, že pes téměř odmítl spolupracovat a dopuštěl se takových chyb, které snad nepředvedl ani v tréninku. Přesto na nás čekalo 5. místo.

 

O pohár města Kopidlna

Náš první závod v rámci ZM. A hned dopadl nad očekávání. Po verdiktu hned dvou rozhodčí, 2. místo.


 

 

Mezinárodní závod Hronov

Na druhý závod (mezinárodní), též v ramci ZZO jsme vyrazily do Hronova. Z celkového počtu 30 jak českých tak zahraničních závodníků se Sorbon umístil na 5. místě.


Petr Kopřiva a Falko, Alena Jiroudková a Adam Abeo Magmabona ( www.agadam.eu ) Iva Hloušková a Axa Kajexa ( www.kajexa.com ) Lenka Pavlíková a Corny z Heranovy vily ( www.corny.wbs.cz ) Sorbon a Já 

První závod ZZO

Na naše první zavody jsme vyjely do Hradce Králové na cvičák ve Věkoších. Důležité pro nás bylo zkusit si jiné prostředí a připravit se tak na blížící se zkoušku ZZO. K našemu obrovskému překvapení Sorbon obsadil s 52 body 3. místo.